Nedaudz par Lidl vēsturi

Lidl izcelsme ir ļoti pieticīga, jo uzņēmums radās kā piemājas pārtikas preču vairumtirgotājs 20.gadsimta 30.gados Vācijā. Pirmo moderno Lidl veikalu atvēra 1973. gadā Ludvigshāfenē (Ludwigshafen), 25 jūdzes uz dienvidiem no Frankfurtes (Frankfurt). Šajā nelielajā veikalā strādāja 3 darbinieki, piedāvājumā bija ap 500 preču, un tas kļuva par Lidl tālejošās attīstības stūrakmeni.

Līdz 20.gs. 80.gadu vidum Lidl jau bija vairāk nekā 460 veikalu visā Vācijā. Lai gan uzņēmums turpināja strauji augt, neviens no atsevišķajiem veikaliem nezaudēja savu sākotnējo pievilcību, vērtību, kvalitāti un izcilu klientu apkalpošanu.

20.gs. 90.gados Lidl pārtapa par starptautisku mazumtirgotāju. Vairākus veikalus atvēra Apvienotajā Karalistē, Francijā, Itālijā un dažādās citās Eiropas valstīs. Piedāvājot nepārspējamu vērtību ikvienā tirgū, Lidl nostiprināja savas vadošā dalībnieka pozīcijas starptautiskajā mazumtirdzniecības tirgū.

Līdz 2015.gadam Lidl jau bija ierindojies 5 pasaules lielāko mazumtirgotāju sarakstā. Uzņēmumam ir 10 800 veikalu un 160 loģistikas centru 32 valstīs, sniedzot darba vietas ap 287 000 cilvēku. Šobrīd uzņēmums fokusējas uz loģistikas centra būvniecību un veikalu tīkla attīstību Latvijā. Uzņēmuma izaugsme vēl tikai sākas!